SEMINÁŘ MUZEJNÍ SPOLKY A KLUBY PŘÁTEL GALERIÍ – SHRNUTÍ

20.3.2017

Závěrem října (20. 10. 2016) zorganizovalo MC MVU ve spolupráci s Odborem ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií Ministerstva kultury ČR seminář zaměřený na právní a ekonomické aspekty činnosti muzejní spolků a galerijních klubů. Nyní se můžete seznámit s obsahem některých přednesených příspěvků.

Seminář se netradičně konal v prostorách konírny Nostického paláce. Muzejní pracovníky na půdě ministerstva kultury uvítal náměstek pro řízení sekce kulturního dědictví ing. Vlastislav Ouroda, Ph.D.

Dopolední blok byl věnován teoretickému rozboru právního a ekonomického prostředí, v němž se muzejní spolky pohybují. Prezentace přednesená dr. Magdou Němcovou z Odboru ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií je zveřejněna v sekci semináře. Další příspěvek byl věnován dotačnímu programu MK, který mohou využít spolky pro svou činnost, také tuto prezentaci dr. Eržiky Kubínové, si můžete prohléhnout v sekci semináře.  Závěrečný příspěvek dopoledního bloku zaměřený na mezinárodní kontext existence muzejních spolků přednesl za Český výbor ICOM Mgr. Zdeněk Freisleben.

Odpolední blok věnovaný příkladům dobré praxe otevřela dr. Helena Verhoefová (tajemnice Stichting Comenius Museum v Naardenu) referátem o spolupráci s dobrovolníky v rámci činnosti spolku, který zajišťuje provoz Musea  J. A. Komenského v Naardenu. Organizační postupy a praktické návody k činnosti spolků pak představili zástupci Společnosti přátel Národní galerie v Praze, Spolku přátel Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Společnosti Národního muzea.

Seminář uzavřela prohlídka Nostické obrazárny a reprezentačních prostor Nostického paláce.

 

Přílohy uveřejněné v sekci Semináře:         

SPOLKY-Právní aspekty

Spolky 2016-dotace

Autor: Administrátor NG   |   Sekce: Semináře Metodického centra   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Nastavte si velikost písma:

TTT

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

2008 Metodické centrum pro muzea výtvarného umění Národní galerie

Metodické centrum Národní galerie v Praze, Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, 110 15 Praha 1
mcgalerie@ngprague.cz
www.mc-galerie.cz

 

Všechna práva vyhrazena © 2022 NETservis s.r.o.