MOBILITA SBÍREK VI. – IMUNITA PROTI ZABAVENÍ – MEZINÁRODNÍ SEMINÁŘ

22.6.2016

Pracovníky muzeí zveme na VI. mezinárodní seminář k mobilitě sbírek, který se uskuteční v pátek 23. 9. 2016 od 10.00 v auditoriu v 6. patře Veletržního paláce, Dukelských Hrdinů 47, Praha 7.

Již šestý seminář z cyklu Mobilita sbírek se znovu po čtyřech letech bude zabývat problematikou imunizace sbírkových předmětů vypůjčovaných na zahraniční výstavy, která je stále aktuální otázkou zejména pro státní sbírky.

Úvodní slovo na semináři přednese ředitel Odboru ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií MK ČR Mgr. Pavel Hlubuček. Dr. Nout van Woudenberg, mezinárodně uznávaný odborník na problematiku imunity proti zabavení z nizozemského ministerstva zahraničí, si pro letošní seminář připraví shrnutí současné situace v oblasti mezinárodní legislativy po roce 2012, informace o návrhu imunity proti zabavení půjčených kulturních statků zpracovaný mezinárodní nevládní organizací pro mezinárodní právo ILA, shrnutí vývoje této problematiky v Nizozemí a konkrétní případy imunizace (zejména soukromých kulturních statků). Na dva bloky přednesené dr. Woudenbergem naváže informace pracovníků OMG Ministerstva kultury ČR o Legislativní mapě vývozů, která má usnadnit orientaci muzejních pracovníků, při zpracování podkladů pro povolení dočasného vývozu do zahraničí podle zákona 122/2000 Sb. Seminář bude tlumočen.

 

Pořadatel: Metodické centrum pro muzea výtvarného umění v NG a Odbor ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií ministerstva kultury ČR

Místo konání: Národní galerie v Praze, Veletržní palác

Datum konání: 23. 9. 2016

Rozsah: celodenní seminář (10:00-15:30)

Komu je seminář určen: vedoucí pracovníci a odborní pracovníci muzeí a galerií v ČR (kurátoři sbírek, registrátoři, dokumentátoři), kteří odpovídají za zpracování výpůjčních smluv.

 

Přihláška na seminář: Zájemci o účast na semináři se mohou hlásit prostřednictvím přihlášky na e-adrese dagmar.jelinkova@ngprague.cz do 18. 9. 2016

Ke stažení:
Přihláška (.doc)

Program (.docx)

 

 

 

Autor: Administrátor NG   |   Sekce: Semináře Metodického centra   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Nastavte si velikost písma:

TTT

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

2008 Metodické centrum pro muzea výtvarného umění Národní galerie

Metodické centrum Národní galerie v Praze, Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, 110 15 Praha 1
mcgalerie@ngprague.cz
www.mc-galerie.cz

 

Všechna práva vyhrazena © 2022 NETservis s.r.o.