HISTORICKÉ TECHNOLOGIE VE SBÍRKOVÉ PRAXI – RESTAURÁTORSKÝ SEMINÁŘ

30.8.2018

Kde: NGP - Anežský klášter, kostel sv. Františka
Kdy: 23. – 24. 10. 2018 od 10:00

Metodické centrum pro muzea výtvarného umění v Národní galerii připravuje na říjen 2018 další ze série restaurátorských seminářů. Program semináře se bude věnovat postupům dokumentace a metodám  přírodovědných průzkumů děl středověkého malířství a sochařství ve sbírkové praxi. V rámci semináře budou diskutována mezioborová témata specialistů z řad uměnovědců, restaurátorů a přírodovědců. Program vychází z odborného certifikovaného památkového postupu, který je uplatňován v rámci odborných činností v Národní galerii. Autorem je tým specialistů Národní galerie v Praze. Na témata jednotlivých příspěvků naváží exkurze do sbírkové expozice v Klášteře sv. Anežky České a do chemicko-technologické laboratoře s praktickými ukázkami postupů přírodovědných průzkumů. Zájemci o účast na restaurátorském semináři mohou zasílat vyplněné přihlášky (viz přílohu) nejpozději do 10. 10. 2018 na e-mailovou adresu dagmar.jelinkova@ngprague.cz.

Certifikovaný památkový postup je volně dostupný na webových stránkách NGP https://www.ngprague.cz/userfiles/filemanager/files/ng_pamatkovy_postup_180403_resize_(1)_(1)_(1).pdf.

Dalším užitečným výstupem projektu „Historické technologie a moderní metody průzkumu. Interpretační možnosti specializovaných metod průzkumu děl středověkého umění s využitím inovativních technologií.“, financovaného v rámci NAKI, je specializovaná databáze standardních pigmentů, rovněž dostupná na webu NGP

https://www.ngprague.cz/userfiles/filemanager/files/specializovaná_databáze_pigmentů_a_barviv_90dpi.pdf.

 

Příloha: Přihláška

 

 

 

Autor: Administrátor NG   |   Sekce: Semináře Metodického centra   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Nastavte si velikost písma:

TTT

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2008 Metodické centrum pro muzea výtvarného umění Národní galerie

Metodické centrum Národní galerie v Praze, Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, 110 15 Praha 1
mcgalerie@ngprague.cz
www.mc-galerie.cz

 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.