DEPOZITÁŘ – ODBORNÁ SPRÁVA A ULOŽENÍ SBÍREK - seminář

10.9.2020

KDE: NGP, AUDITORIUM, Veletržní palác, Praha 7
KDY: 4. 11. 2020 od 10:00 do 16:00
CÍLOVÁ SKUPINA: správci depozitářů, kurátoři výtvarných sbírek v galeriích a muzeích

Metodické centrum připravilo seminář zaměřený na zvyšování specializovaných znalostí a kompetencí odborných pracovníků věnujících se správě a ochraně sbírek z oblasti výtvarného umění.

Správci depozitářů a kurátoři výtvarných sbírek na semináři získají základní přehled o pravidlech odborné správy sbírek podle zákona 122/2000 Sb., o ochraně sbírek muzejní povahy a o změně některých dalších zákonů a podle metodik ministerstva kultury vztahujících se ke správě a ochraně sbírek. Budou seznámeni s hlavními pravidly pro preventivní konzervaci muzejních sbírek, způsoby ukládání sbírkových předmětů v depozitáři, udržování vhodného klimatu, nastavení režimu větrání, úklidu. V praktických ukázkách si připomenou pravidla vhodné manipulace s jednotlivými typy sbírkových předmětů či jejich balení pro transporty.

Zájemci o účast se mohou hlásit do 23. 10. 2020 prostřednictvím přihlášky v příloze na kontakt: dagmar.jelinkova@ngprague.cz, předpokládaná kapacita semináře je 50 účastníků, rozhoduje pořadí přijatých přihlášek.

Příloha: Přihláška na workshop

Autor: Administrátor NG   |   Sekce: Semináře Metodického centra   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020