Hlavní stránka / O nás / Mobilita sbírek

Mobilita kulturních statků je jedním z prioritních úkolů výboru pro otázky kultury při Evropské komisi, k řešení problémů souvisejících s mobilitou sbírek byla zřízena v roce 2008 expertní pracovní skupina OMC pro mobilitu sbírek při Evropské komisi, která v roce 2010 vydala svou závěrečnou zprávu a doporučení.

V této expertní skupině Českou republiku zastupovala vedoucí registru NG PhDr. Magda Němcová, která výstupy z těchto jednání publikuje jednak prostřednictvím Metodického centra pro muzea výtvarného umění v Národní galerii (workshop MC) a jednak podrobným textem v Ateliéru č.9/2011, který Vám se souhlasem redakce přinášíme v příloze.

Umění v pohybu