Asociativní dějepis umění. Poválečné umění napříč generacemi a médii (koláž, intermediální a konceptuální umění, performance a film)

Autor:Pospiszyl, Tomáš
Vydavatel:Tranzit.cz, Praha
Rok vydání:2014

Publikace hledá odpovědi na otázky Je tvorba současných umělců pouhou recyklací experimentů 60. a 70. let minulého století? Proč dnes výtvarníci míří do oblastí dříve vyhrazených literatuře, filmu a divadlu? Je naše vnímání východoevropského umění před rokem 1989 deformováno politickou perspektivou? Pět případových studií spojuje motiv nepřímých a někdy i nevědomých mezigeneračních dialogů. Tvorba současných umělců - Ján Mančuška, Kateřina Šedá, Barbora Klímová či Eva Koťátková - je konfrontována s díly klasiků neoavantgardy - Jiří Kolář, Milan Knížák, Július Koller či Jiří Kovanda.

Sekce: Knihovna MC   |   Tisk   |   Poslat stránku známému

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.